„A diákok nem elég informáltak, nem tudják, hova fordulhatnak, amikor erőszakot észlelnek, de az sem tiszta számukra, hogy mi az a pont, amikor már erőszakról beszélünk. A jó hír viszont az, hogy egy lépéssel közelebb kerültünk a probléma megoldásához azzal, hogy szembe néztünk vele, és átlátjuk az előttünk álló kihívás méretét”− vonta le az egy hónap iskolai tájékoztatóinak következtetéseit Simó Irma, az Áradat Egyesület elnöke, a projekt partnere.
A visszajelzések alapján a tájékoztatók hasznosak voltak, és a diákok számos új információval gazdagodtak. Az értékelőlapokból kiderült, hogy a diákok megtanulták, milyen formái vannak az erőszaknak, mi számít erőszaknak, és hová fordulhatnak, ha ilyet tapasztalnak vagy látnak a környezetükben.
„A következő időszakban folytatnunk kell ezt a kampányt még több iskolában, még több helyszínen. A kezdeményezés hosszú távú célja a teljes mentalitásváltás, ezért fontos, hogy minél több iskolába eljussunk országos szinten”− vázolta a terveket Lőrincz Csilla.
Az RMDSZ álláspontja szerint a jelenlegi törvény alkalmatlan, és hiányossága emberáldozatokat követelt az elmúlt években, ezért még a nyári szünet előtt, ebben a parlamenti ciklusban iktatják azt a törvénymódosítási javaslatukat, amelyben szorgalmazzák a nők elleni erőszak büntetésének szigorítását, és lehetővé kívánják tenni a hatóságok azonnali közbenjárását.